Club Show 2012

30.06.2012

 

Tuomari: Anna Zembowska-Kusal, Puola (kennel Shadow White)

Urospennut 5-7kk RUUSUKESPONSORI: Kennel Black-Diva’s, Merja Alen
1. Kaitlin Aramis ”Alex” PEK3
2. Kaitlin Athos ”Aku” PEK1 KP PU-2
3.
Kaitlin Big Bang Theory ”Vertti” PEK2 KP PU-1 VSP-PENTU Club Promise 2012
4.
Kaitlin D’Artagnan ”Stitch” POISSA
5. Talonpoika “Mössö” PEK4

Urospennut 7-9kk RUUSUKESPONSORI: Kennel Black-Diva’s, Merja Alen
6. Joyway’s Son Of The Sun “Martti” PEK1 KP PU-3

Narttupennut 5-7kk RUUSUKESPONSORI: Kennel Black-Diva’s, Merja Alen
7.
Fiabella’s The World Is Mine “Lilo” PEK1 KP PN-1 BIS-PENTU Club Promise 2012
8. Kaitlin Bazinga “Mindi” PEK4
9. Kaitlin Boyakasha “PiuPiu” PEK5
10. Kaitlin Bom Chicka Wah Wah “Ansa” POISSA
11.
Tuhatkauno “Tuikku” PEK2 KP PN-3
12. Tuulitukka “Koru” PEK3

Narttupennut 7-9kk RUUSUKESPONSORI: Kennel Black-Diva’s, Merja Alen
13.
Hundred Acres Warrior Princess “Iines” PEK2
14. Victoria Winner “Vicky” PEK1 KP PN-2

UROKSET
Juniorit: RUUSUKESPONSORI: Kennel Royalette’s, Katja Laurila
15. EEJV-12 Adventurous Spirit Akwen “Edi” JUK1 KP PU-2
16. Mooncrest Hitech Stormblåstens “Mikki” JUK4
17. AZ MVA EE, CY, MK, ME, MD JMVA Royalette’s Bob The Builder “Pete” JUK2 KP
18. Royalette’s Bond James Bond “Kirka”
19. Starglow’s Cafe Latte “Larsson” JUK5
20. Xtra Bold Strongbow “Momo” JUK3

Nuoret:
21. Allegranden Alpha Centauri “Roope” NUK5
22. Lady’s Trick Lamborghini “Aatu”
23. Royalette’s Atomic Bomb “Aimo” NUK3
24. Tapi-Tapi Peter Pan “Apina”
25. Tapi-Tapi Winnie The Pooh “Nalle” NUK2 KP
26. LVJV-12 Valanyan True Lies “Boogie” NUK4
27. Zoltan Rosa Thea ”Zoltan” NUK1 KP PU-1 BIS Club Winner 2012

Avoimet:
28. EE JMVA Ares Crestedgang “Ares” AVK4
29. Chattanooga’s All Shook Up “Simson”
30. Crestwood On The Rocks “Rocky” AVK5
31. Crestwood Quick As Hell “Sony”
32. Kuutarhan Täystuho “Oiva”
33. My Spell Amazing Thunderstorm “Raid” POISSA
34.
Tippytoes Pai Mei “Nemo” AVK1 KP PU-4
35. LVJV-11 Valanyan Alejandro “Mehmet” AVK2 KP
36.
Valanyan The Fame Monster “Sisu” AVK3

Valiot:
37. FI MVA Crestwood Quantum Jump “Onni” VAK3
38.
HeJv-10 FI & EE MVA Tulimyrskyn Barbapapa “Topi” VAK1 KP PU-3
39. EE MVA Que Vivo Avokaduh “Pogo” VAK4
40. FI, EE & SE MVA RU, BALT, EE, LV & LT JMVA EEJV-11
LTV-12 TLNV-12 Valanyan Starstruck “Hippy” VAK2 HP PU-5

Veteraanit:
41. Stormblåstens Judge Dredd “Jeti” VEK1 KP VSP-VET
42.
Zhannel’s Grand Slam “Shamu” VEK2

Pet: RUUSUKESPONSORI: Kennel Mooncrest, Ulla Saarinen
43. Angel Look Illusionist “Jokeri” PET2
44. Chattanooga’s Great Balls Of Fire “Sintti” PET1 BIS-PET
45. Crestwood Rocking Horse “Unto” PET3

NARTUT
Juniorit: RUUSUKESPONSORI: Kennel Royalette’s, Katja Laurila
46. Arte Figure Getting’ Jiggy Wit It “Jiggy”
47. Bemu’s A Girl Gone Crazy “Myy” JUK2 KP
48. Inya Dreams Make My Day “May” JUK3
49. Lunacrest Hawaiian Dream “Sirkka”
50. Mooncrest Harmony Lady Rose “Rozy” JUK5
51. Mooncrest Hypnotic Lady Moon “Sara”
52. Royalette’s Betty Boob “Betty”
53. Royalette’s Bild Lilli “Bibi” JUK4
54. EE JMVA Royalette’s Bionic Woman “Bianca” JUK1 KP PN-3
55. Royalette’s Buttercup Powerpuff “Poppi”
56. Spartace’s I’m Hot Your Not “Strössel”
57. BALT, EE, LV, LT JMVA Stormblåstens Scream Out “Honey”
58. Tulimyrskyn Yönkuningatar “Mallu”
59.
LvJV-12 RU, EE & LV JMVA Volshebnaja Loshadka Etsu To Jammings “Sissi”

Nuoret:
60. Allegranden Aurora Borealis “Lyyli” POISSA
61. BALT, EE, LV, LT JMVA LTJV-12 Kranar Arbor Vite “Vita” NUK1 KP PN-2
62.
Mangetsu “Nayami” NUK3
63. Maybell’s It’s All About Me “Vette”
64. Mooncrest Gilded Moon “Moyra”
65. Royalette’s A Star Is Born “Varjo” NUK2
66. Royalette’s As Good As It Gets “Maine” NUK4
67.
Wau Päivänkakkara “Kerttu” NUK5

Avoimet:
68. RU JMVA Angel Look Oh-La-La “Keisi” AVK2
69.
Aquacrest Empress To Crestiny’s “Zita”
70. Bonniveras Festi’Vus “Betty”
71. Crestwood Obvious Obsess “Xenia”
72. Ecce Bella Sasima “Bella”
73. Kuutarhan Tuulenpuuska “Oili” AVK4
74. Maybell’s Dream Believer “Bea” AVK5
75. Meadowwood’s Sweet Little Joy “Ilo”
76. Mooncrest Windy Lady Moon “Mette”
77. Sun Dan Super Model “Lumi”
78. Tapi-Tapi My Little Kiss “Pulla” AVK1 KP PN-5
79. Tuhtilan Chanel “Elsa” AVK3
80. Zhannel’s Unbreak My Heart POISSA

Valiot:
81. FI MVA Amtietam’s Be My Princess “Neri” VAK4
82. EE MVA Secret Line’s My Only Sunshine “Pumpuli” VAK5
83. FI, EE & BY MVA Sun Dan Magic Key “Cici” VAK1 KP PN-1 VSP Club Winner 2012
84. C.I.B, NORD, FI, SE, NO, DK, BALT, EE, LV, LT,
BY & RU MVA Tapi-Tapi My Little Pony “Daisy” VAK2 KP PN-4
85. FI, EE & SE MVA BALT, EE, LV, LT & BY JMVA EEJV-11
BALTJV-11 EEV-12 Valanyan Shake Your Kitty ”Maomi” VAK3

Veteraanit:
86. FI MVA Camelina’s Mariquita “Cici” VEK4
87. Hebblas Delicious Demi “Demi” VEK3
88. FI MVA Kuminaaman Donovan’s Reef “Fanta” VEK2
89. C.I.B FI MVA BALTJV-05 Sun Dan Puzzle ”Puzu” VEK1 KP BIS-VET

Pet: RUUSUKESPONSORI: Kennel Mooncrest, Ulla Saarinen
90. Aurora “Lyyli” POISSA
91. Crestiny’s Count My Spots “Eve” POISSA
92. Ennastiinan Barbie “Helmi” PET1 VSP-PET
93. FI, LV, EE & RU MVA Sun Dan Key To My Heart “Wilma”
94. Tapi-Tapi Emotionel Chinchilla “Lili” PET3
95. Tapi-Tapi Emotionel Guineapig “Tipu” PET4
96. Tuuskannuusan And Justice For All “Manga” PET5
97. Wau Pusupysäkki “Torttu” PET2

Parikilpailu
1. Zorrazo Miss Shagwell & Zorrazo Playboy Bunny POISSA
2. Ennastiinan Barbie & Shida Over The Top POISSA
3. Spartace’s I’m Not Your Hot & Bonniveras Festi’Vus
4. Tapi-Tapi Winnie The Pooh & Tapi-Tapi My Little Kiss BIS-PARI
5. Sun Dan Super Model & Valanyan Shake Your Kitty
6. Valanyan Starstruck & Valanyan The Fame Monster POISSA
7. Royalette’s Betty Boop & Royalette’s Bond James Bond
8. Royalette’s Bob The Builder & Royalette’s Buttercup Powerpuff
9.
Angel Look Oh-La-La & Volshebnaja Loshadka Etsu To Jammings

Kasvattaja:
1. Crestwood, Nina Enqvist EI ESITETTY
2. Mooncrest, Ulla Saarinen EI ESITETTY
3. Royalette’s, Katja Laurila KASV2
4. Tapi-Tapi, Taru Rannikko KASV3
5. Valanyan, Tiina Länsimäki KASV1 KP BIS-KASVATTAJA

Jälkeläisluokka:
1. Sun Dan Super Model JÄLK1 KP BIS-JÄLKELÄISRYHMÄ


 

Tuomari: Krzysztof Zembowski, Puola

Lapsi & koira
1. Ida Kajalainen 2010 LK1

Junior Handler
1. Joni Kivelä 2000 JH4
2. Jenna Jalava 2001 JH1
3. Tilda Harju 2002 JH3
4. Vera Nyblin 2002 JH
2

 

Kaunein turkki: Tulimyrdkyn Barbapapa
Coolein iho: Royalette's As Goos As It Gets
Paras pää: Adventurous Spirit Of Akwen
Parhaat liikkeet: Zoltan Rosa Thea
Näyttävin esiintyjä: Zoltan Rosa Thea